BreakingTV #14: Life on the Holy Rainbow

BreakingTV #14

Ostatnio seriale i trailery filmowe obfitują w naprawdę dobre utwory, które zachęcają do oglądania! A oto kilka przykładów.

The Rolling Stones – She’s a Rainbow
Serial: Legion 1×01

W niejednym serialu mogliśmy już usłyszeć utwory The Rolling Stones. Na przykład (I Can’t Get No) Satisfaction słyszałam w „House M.D.”, You Can’t Always Get What You Want w „Californication”, a Paint It, Black w wersji instrumentalnej w “Westworld”. Można by tak wymieniać w nieskończoność. She’s a Rainbow może nie należy do tych najpopularniejszych kawałków Stonesów, ale po serialu „Legion” to się może zmienić. Zaskakująco pozytywny i kolorowy utwór, ale od razu wpada w ucho. Trudno go nie lubić.

Jane’s Addiction – Up the Beach
Serial: Legion 1×01

W „Legionie” wykorzystano tylko króciutki fragment utworu, ale za to w jakim momencie! W jednej z moich ulubionych scen w całym serialu. Kompozycja idealnie się wpasowała… a może było na odwrót, że to do piosenki stworzono te wizualnie piękne sceny, gdy David demonstruje swoje niezwykłe moce? To nie jest ważne – teraz Up the Beach będę kojarzyła tylko z TĄ niezwykłą sceną z „Legionu”.

The Coral – Holy Revelation
Serial: The Grand Tour 1×12

Niby program motoryzacyjny, a jakie perełki można w nim usłyszeć! Zabawne jest to, że troszeczkę przypomina riffem Seek & Destroy Metalliki, ale jednak The Coral pozostaje w rockowych klimatach. Trzeba przyznać, że utwór nadaje się idealnie do podróży samochodem. Dobry wybór „The Grand Tour”!

Nick Cave & Warren Ellis – Life On Mars
Serial: MARS (opening)

Wyprodukowany przez National Geographic Channel serial „Mars” mnie nie zachwycił. Ale za to utwór wykorzystany w openingu już tak. Piękna nuta. Tak jakbyśmy się rzeczywiście przenieśli do innego świata. Niesamowity klimat, który działa na wyobraźnię. Choć „Mars” emitowany był pod koniec 2016 roku to do tej pory nie mogę zapomnieć o tej kompozycji. Dlatego ją udostępniam, bo warto posłuchać.

Led Zeppelin – Babe I’m gonna leave you
Film: Król Artur: Legenda miecza (trailer)

Nie wiem, co mam myśleć o filmie „Król Artur: Legenda miecza”, bo zwiastun z jednej strony zachęca do pójścia do kina, ale z drugiej efekty specjalne w niektórych fragmentach nie wyglądają za dobrze. Ale to jest nieważne, bo i tak cały trailer skradł utwór Led Zeppelin! Co tu dużo mówić – klasyka!

Marylin Manson – Killing Strangers
Film: John Wick

W kinach można jeszcze obejrzeć drugą część „Johna Wicka”, ale warto sobie przypomnieć, jaką piosenkę wykorzystali w pierwszej odsłonie filmu. Znakomity, klimatyczny utwór, idealnie pasujący do produkcji. Ostrzegam – uderza do głowy! (if you know what I mean)

BONUS:

RADWIMPS – Yumetourou
Film: Kimi no Na wa. (Your Name.)

W „Kimi no Na wa.” bardzo spodobała mi się muzyka, którą skomponował do tego anime zespół Radwimps. Choć większość piosenek to ładne balladki to akurat Yumetourou jest bardzo sympatycznym rockowym kawałkiem.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.